Gift Set military A50121 - British Forces - Land Rover Patrol (1:48)

Model military ke slepení

Model military ke slepení. Velikost: 1:48 . Balení obsahuje: 162 dílků ke slepení, lepidlo, 2 štětce a 8 barviček.

Informace o originálu:
Afghánistán, země dechberoucích scenérií i starověké kultury, která však byla v nedávné minulosti rozervána náboženskými a politickými konflikty na kusy. Po ukončení ruské invaze na konci 80. let zpustošila zemi občanská válka a nad většinou území převzal kontrolu extrémistický Tálibán. Po teroristických útocích z roku 2001 se navíc na Afghánistán obrátila pozornost celého světa, neboť se ukázalo, že Tálibán teroristické skupiny vydatně podporoval.
Celá situace vyústila vojenskou akcí pod taktovkou USA, jejímž cílem mělo být svržení Tálibánu a nastolení demokratických voleb, aby tak obyvatelé této sužované země mohli žít v atmosféře náboženské tolerance a v bezpečí bez strachu z násilí a zastrašování. Britské jednotky se této vojenské operace účastní již od roku 2001, pod kódovým označením Operation Herrick pak od roku 2002. V roce 2012 lze konstatovat, že tato operace od svého zahájení značně pokročila. Britská armáda i nadále operuje jako součást NATO ISAF (International Security Assistance Force, Mezinárodní bezpečnostní podpůrné síly) s většinou svých jednotek soustředěných na jihu země, v okolí provincie Hilmand.
Britští vojáci v provincii Hilmand jsou pro nástrahy, kterými se tento známý a značně nestálý region jen hýří, velmi dobře vybavení. Jejich dlouholeté zkušenosti i vozidla a další prostředky, jako jsou vozy Jackal, vrtulníky Lynx a obrněné vozy Mastiff, jim značně pomáhají nejen v naplňování primárního cíle, kterým je potlačení vzpoury Tálibánu, jenž je v této provincii stále aktivní, ale také v poskytování pomoci a výcviku afghánské armádě s nadějí, že tak brzy bude moci převzít bezpečí své země do vlastních rukou.
Použití kombinovaných zbraní, obrněných jednotek, dělostřelectva a vrtulníků je důležitou součástí spojeneckých operací v Afghánistánu a v této sadě je vše velmi dobře znázorněno, a to včetně různých charakteristických aspektů britského přispění společné snaze západních vojsk.

Informace o modelu:
Tento model Land Roveru může být dále upraven a vylepšen přidáním ještě více detailů v podobě speciálních fotoleptaných částí, které naleznete pod tímto odkazem: A65001 British Forces Land Rover Photo-etched Accessory Parts 1:48.

Obsah balení
•8 akrylových barev
•2 štětce
•1 lepidlo
•Vojáci britské armády (8 figurek) – 61 částí
•Snatch Land Rover: délka 100 x šířka 47 – 101 částí

Barevné schéma:
Snatch Land Rover: Britská armáda, Afghánistán, 2001 – dodnes; Vojáci britské armády, Afghánistán 2001 – 2010.

Detaily modelu:
Měřítko: 1:48
Počet dílů: 162
Obtížnost: 3
Body Flying Hours: 3

Dárkové sady Airfix jsou ideální pro zkušenější modeláře. Součástí balení je vše, co potřebujete, tedy lepidlo, akrylové barvy i štětce.

Doporučeno pro děti od 8 let.

Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Akrylová barva pro modeláře Humbrol Acrylic
Návod na použití: Vodou ředitelná akrylová barva. Před použitím barvu dobře promíchejte. Nanášejte štětcem přímo z plechovky. Při použití airbrushe nařeďte vhodným ředidlem, jako je například voda. Dvě tenké vrstvy jsou lepší než jedna silnější. Obvyklý poměr při ředění je 2:1 ve prospěch barvy. Nehořlavá báze, rychle zasychá, 1–2 hodiny do úplného zaschnutí, v případě lesklých a kovových nátěrů o něco déle. V případě potřeby zřeďte vodou. Použitím nevhodného ředidla se může barva zničit! Štětec a pomůcky ihned po použití vypláchněte vodou. Nádobku po použití pevně uzavřete. Po otevření spotřebujte co nejdříve, barva přístupem vzduchu zasychá. Chraňte před mrazem. Obsahuje konzervační činidla 5 Chlor-2-methyl-2H-isothiazol-3-one, 2-methyl-2H-isothiazol-3-one (3:1), 2– phenoxyethanol.
Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Poly Cement (5 ml)
Lepidlo na bázi rozpouštědla, které je vhodné výhradně pro lepení modelů.
Návod na použití: Používejte na běžné plasty používané při výrobě modelů včetně polystyrenu a ABS. Lepené plochy k sobě přitlačte mírným tlakem dokud nedrží. Spoj schne 10–20 minut, dokonale vytvrdne za 1 hodinu. Přečtěte a uschovejte.
Varování! Hořlavá kapalina a páry. Může způsobit ospalost nebo závratě. Opakovaná expozice může způsobit vysušení nebo popraskání kůže. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zamezte vdechování par. PŘI VDECHNUTÍ: Přeneste osobu na čerstvý vzduch a ponechte ji v poloze usnadňující dýchání. Skladujte na dobře větraném místě. Uchovávejte obal těsně uzavřený.
Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Kód C30-A50121
Výrobce Airfix
Měřítko 1:48
Běžná cena 949 Kč
Sleva -19% (-180 Kč)
Vaše cena769 Kč
skladem
+